سفر به کیش با قطار - 4.4 out of 5 based on 10 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

سفر به کیش با قطار

با شروع فصل پاییز به نظر بیشتر مسافران سفر ها ی تابستانی پایان یافته و جزیره کیش خلوت می باشد ولی غافل از اینکه فصل پاییز و زمستان به دلیل آب و هوای بهاری یکی از بهترین مقاصد گردشگری ایران در این فصول می باشد . علاوه بر این اردوهای تیم ملی یا تیم های مختلف ورزشی و نمایشگاه های بین المللی در این جزیره خود بر تب و تاب آن می افزاید.

حال برای سفر به این جزیره زیبا یکی از گزینه های آن سفر به کیش با قطار می باشد .اگر قصد دارید با قطار به جزیره کیش سفر کنید باید بدانید که همه روزه قطارها از تهران به سمت بندر عباس در حرکت هستند و در هر روزی که بخواهید می‌توانید بلیط آن را تهیه کنید.پس از رسیدن به بندر عباس می‌توانید دو گزینه را برای رفتن و رسیدن به کیش انتخاب کنید.گزینه اول این است که به اسکله شهید رجایی بروید و با استفاده از کشتی و سفر دریایی خود را به کیش برسانید.البته  لازم به ذکر است که چند سالی است که از بندر عباس کشتی یا قایق مستقیمی به کیش ندارد  بنابراین باید از یکی از بنادر اطراف  بندر لنگه ، بندر چارک و بندر آفتاب  می‌توانید خودتان را با استفاده از کشتی به کیش برسانید در این میان بندر لنگه نزدیکترین بندر به بندر عباس می باشد .

در زیر قیمت بلیط قطار های 4 ستاره 4 تخت و 6 تخت آمده است با یک برآورد قیمت میتوانید ببینید که متوسط هر نفر رفت و برگشت به بندر عباس با قطار 350الی 400 و با احتساب هزینه کشتی برابر با 500 هزار تومان برای هر نفر می باشد این هزینه برابر با خرید بلیط هواپیما برای کیش می باشد 

سفر به کیش با ماشین شخصی

 

قطار 6 تخت :

قطارهاي 6تخته مطابق با دستورالعمل شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران، در دو گروه 3ستاره و 2ستاره طبقه بندي شده اند. تمامي واگنها بر اساس آيتمهايي همانند امکانات و خدمات ارائه شده در قطار، سن واگن و ... امتيازبندي شده و در زيرمجموعه گروههاي فوق قرار مي گيرند.

اين واگن ها معمولا در دو نوع 10 يا 11 کوپه 6 نفره و در مجموع ظرفيت 60 يا 66 نفر مي باشند. کوپه هاي اين واگن ها هنگام نشستن مسافران به صورت دو رديف سه نفره روبروي هم و هنگام خوابيدن مسافران به صورت 6 تخت است که دو تخت در پايين کوپه، دوتخت در وسط کوپه و دو تخت در بالاي کوپه به صورت روبروي هم قرار دارد. هر واگن داراي 2 دستگاه سرويس بهداشتي و يک کوپه سرويس مخصوص مهماندار مي باشد. واگنها مجهز به سيستم تهويه مطبوع هستند و داراي شيشه هاي دوجداره مي باشند که موجب عايق بندي سالن و کوپه ها در برابر حرارت و سرو صدا مي گردند.

قطار 4 تخت :

قطارهاي چهار تخته شرکت رجا شامل واگن هاي زندگي، سرير، سپهر، سيمرغ، سبز، توس، غزال، پلور سبز، البرز،لوکس 4 تخته، پارسي و خليج فارس است.

کوپه هاي اين واگن ها داراي 4 تخت است که دو تخت در پايين کوپه و دو تخت در بالاي کوپه به صورت روبروي هم قرار دارد.

قطارهاي 4تخته مطابق با دستورالعمل شرکت راه آهن جمهوري اسلامي ايران، در سه گروه 3ستاره، 4ستاره و 5ستاره طبقه بندي شده اند. تمامي واگنها بر اساس آيتمهايي همانند امکانات و خدمات ارائه شده در قطار، سن واگن و ... امتيازبندي شده و در زيرمجموعه گروههاي فوق قرار مي گيرند.

واگن هاي چهار تخته رجا در مدل هاي 32 نفره (8 کوپه)، 36 نفره(9 کوپه) ،40 نفره(10 کوپه) و 44 نفره(11 کوپه) تقسيم بندي ميشوند که داراي امکاناتي از جمله :

- 2 دستگاه سرويس بهداشتي در هر واگن

- تهويه مطبوع و شيشه هاي دو جداره

-سيستم صوتي و تصويري

- پريز برق 220 ولت

-پذيرايي شام بصورت انتخابي با دريافت هزينه اضافي روي بليت و ... مي باشند.