جهت اطلاع از آفر های ویژه و نرخ های ارزان نام و ایمیل خود را ثبت نمایید

قابل توجه مسافرین محترم

هتل آپارتمان احتشام کیش با مجوز رسمی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی سازمان بهداشت آماده خدمات رسانی به تمام میهمانان گرامی میباشد .سلامتی شما از اولویت های ما است

سفر به کیش با هواپیما - 3.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

1-مسيرهاي هوايي كيش
مسيرهاي هوايي داخلي:
درحال حاضر گردشگران داخلي مي‌توانند از طريق فرودگاه‌هاي بيش از 13 شهر ايران به كيش سفر ‌‌كنند كه اين مبادي پروازي عبارتند از تهران، شيراز، مشهد، اصفهان، بندرعباس، تبريز،‌ كرمان، كرمانشاه، اهواز، ‌يزد، رشت، ساري، عسلويه.بيش از 13 شركت هواپيمايي وظيفه جابه‌جايي مسافران ورودي به كيش را از مبادي مختلف برعهده دارند.به‌طور متوسط روزانه 45 پرواز داخلي در فرودگاه كيش انجام مي‌شود كه اين تعداد در ايام نوروز به 100 پرواز مي‌رسد.

۱. تهران : هواپیمایی های ایران ایر، کیش ایر و آتا، هواپیماهای مک دانل داگلاس ۸۲ و ۸۳ و فوکر ۱۰۰، حداقل ۷ پرواز در هر روز و جمعه ها بیش از ۱۰ پرواز، مدت پرواز ۱:۴۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به تهران (مهرآباد)،۱,۷۲۵,۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

 

۲. اصفهان : هواپیمایی ایران ایر، هواپیمای فوکر ۱۰۰، سه شنبه و جمعه ها، رفت از اصفهان ساعت ۱۹:۰۵ و برگشت ساعت ۲۱:۱۵ ،مدت پرواز ۱:۴۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به اصفهان ،۱,۲۸۰,۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

 

۳. اهواز : هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ و مک دانل داگلاس ۸۲، شنبه ها رفت ساعت ۸:۴۵ و برگشت ساعت ۱۱:۱۵، سه شنبه ها رفت ساعت ۸:۱۵ و برگشت ساعت ۱۰:۳۰، مدت پرواز ۱:۳۰ و بهای بلیط در مسیر کیش به اهواز ، ۱۳۶۵۰۰۰ ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

 

۴. شیراز : هواپیمایی های ایران ایرتور، آسمان، زاگرس، کیش ایر، هواپیماهای فوکر ۱۰۰ و MD82 و ATR72، بین ۲ تا ۱۰ پرواز در همه روزهای هفته، مدت پرواز ۱:۰۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به شیراز ،۹۷۳۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد(زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

 

۵. دبی : هواپیمایی کیش ایر، ایران ایر، ماهان، آسمان، امارات و بعضی هواپیمایی های خارجی، تقریبا ۶ پرواز در هر روز هفته، مدت پرواز ۴۵ دقیقه و بهای بلیط در مسیر کیش به دبی بعلت نوسان نرخ ارز ثابت نیست.

 

۶. شهرهای بندرعباس، مشهد، یزد، رشت، کرمان، ابوظبی و شارجه نیز با پروازهای کیش ایر، زاگرس، نفت و هواپیمایی های خارجی بصورت پراکنده و برنامه ریزی هفتگی به کیش پرواز رفت و برگشت دارند.
مسيرهاي هوايي خارجي:
پروازهاي منظم خارجي همه روزه به مقاصد دبي و ابوظبي از كيش با متوسط 6 پرواز در روز صورت مي‌پذيرد.
2 -نكات مهم و مورد نياز مسافران
- مسافرين بمنظور انجام امور فرودگاهي بايد به نحوي برنامه‌ريزي نمايند که در پروازهاي داخلي حداقل دو ساعت (بمنظور انجام امور تشريفات گمرکي) و در پروازهاي خارجي سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند.
- مسافرين پيش از ورود به فرودگاه مندرجات داخل بليط با آرم شرکت هواپيمائي که به منزله قرارداد بين شرکت‌ هواپيمائي و دارنده بليط مي‌باشد را حتماً مطالعه نمايند.
- همراه داشتن بليط OK با آرم شرکت‌هاي هواپيمائي و کارت شناسائي معتبر در فرودگاه جهت ورود به سالن پذيرش مسافر و احراز هويت الزامي مي‌باشد. مسافران عزيز دقت نمايند كه كارت شناسايي خود را در داخل چمدان به قسمت بار تحويل ندهند.
- وزن بار مجاز به ازاي هر مسافر 20 كيلوگرم مي‌باشد.
- حداکثر وزن هر بسته و چمدان نبايستي از 25 کيلوگرم تجاوز نمايد. بالاتر بودن وزن هر بسته از ميزان مجاز، منتج به عدم پذيرش بار از سوي كانتر پذيرش و الزام تقسيم بار به بسته‌هاي سبك‌تر خواهد گرديد.
- حداكثر ابعاد مجاز براي هر بسته جهت تحويل به قسمت بار در هواپيماهاي متوسط 190*170 سانتي‌متر مي‌باشد و لازم است مسافران در زمان بسته‌بندي بار خود، اين مورد را مد نظر قرار دهند. جهت بارهاي با ابعاد بزرگتر بايستي ارسال از طريق بارنامه صورت گيرد.
- مسافرين جهت جلوگيري از آسيب بارهاي شکستني خود لازم است نسبت به بسته‌بندي مناسب قبل از تحويل اقدام نمايند. شركت‌هاي هواپيمايي، بارهايي كه داراي بسته‌بندي مناسب نمي‌باشد را پذيرش نمي‌نمايند.
- لازم است مسافران در زمان تاخير پرواز، آرامش خود را حفظ كرده و صبور باشند. ايجاد درگيري علاوه بر ايجاد فضاي متشنج براي خانواده و ساير مسافران، ممكن است با عواقب ناخوشايندي از جمله جاماندن از پرواز و ... همراه باشد. با توجه به اينكه فرودگاه مسئول تاخيرات پروازي نمي‌باشد، مسافران جهت كسب اطلاعات بيشتر بايد به دفتر ترافيك شركت هواپيمايي مربوطه مستقر در فرودگاه مراجعه نمايند.
- در صورت جاماندن مسافر از پروازهاي چارتري، بليط كنسل شده و هيچگونه وجهي به مسافر مسترد نمي‌گردد.
- به منظور سرعت بخشيدن به فرايند مسافرگيري و جلوگيري از بروز تاخيرات، لازم است مسافران حتي‌الامكان از به‌همراه داشتن وسايل اضافه و غير ضروري به كابين هواپيما خودداري فرمايند. با توجه به ابعاد محفظه بار داخل كابين، حداكثر ابعاد مجاز براي هر بسته 40*30 سانتي‌متر و حداكثر وزن مجاز بار براي هر نفر 7 كيلوگرم مي‌باشد.
- حداكثر مبلغي كه بابت مفقود شدن بار به مسافران تعلق مي‌گيرد 100 دلار است. لذا لازم است مسافران از قرار دادن اشياء قيمتي و ارزشمند خود در چمدان جداً خودداري فرمايند. در خصوص اشياء گمشده و خسارت وارده به بار مسافران در طول پروازها، فرودگاه هيچگونه مسئوليتي ندارد و لازم است مسافران جهت اعلام مفقودي يا خسارت وارده، به دفتر جامه‌دان شركت هواپيمايي مربوطه مراجعه نمايند.
- لازم است مسافران حتي‌الامكان از به‌همراه داشتن مواد يخ‌زده و فاسدشدني اجتناب نمايند تا در زمان بروز تاخير در انجام پرواز، با مشكل روبه‌رو نگردند.
- به موجب ابلاغيه سازمان محيط‌زيست خروج مرجان، صدف و ماسه دريايي و مواردي از اين قبيل در حد غير متعارف كه باعث آسيب به محيط زيست جزيره مي‌شود، ممنوع مي‌باشد.
- كشيدن سيگار در كليه سالن‌هاي فرودگاه ممنوع مي‌باشد.
3-اشياء ممنوعه
به منظور رعايت اصول ايمني و امنيتي، محدوديت‌هايي جهت حمل بعضي از اقلام همراه مسافر وجود دارد كه به شرح ذيل مي‌باشد
حمل اقلام ذيل بطور كلي با هواپيماي مسافري ممنوع است.
- انواع مواد آتش‌زا و منفجره و سريع‌الاشتعال
- انواع اسپري‌هاي خوشبو كننده، پاك‌كننده، تافت و همچنين كپسول و اسپري‌هاي شيميايي تحت فشار مانند گاز اشك‌آور، بيهوش‌كننده، دفاع شخصي و گاز مايع و ...
- انواع مواد اسيدي و خورنده مانند سركه، آبليمو، اسيد و ...
ورود اقلام ذيل به داخل كابين هواپيما ممنوع است.
- انواع اشياء و ابزار برنده مانند تيغ موكت‌بري، بطري، شيشه، چاقو، دشنه، قيچي، ناخن‌گير، تيغ جراحي، پنجه بكس، تيغ‌اصلاح و اشياء مشابه
- انواع ابزار مانند پيچ‌گوشتي، آچار، چكش، سيم، طناب و ...
- انواع اسلحه اسباب‌بازي كه شباهت زيادي به اسلحه حقيقي دارند.
- انواع سلاح‌هاي گرم شامل سلاح‌هاي نظامي، شكاري و ساچمه‌زن
- انواع فشنگ جنگي، شكاري و ورزشي

4-خدمات قابل ارائه در فرودگاه كيش
از خدمات قابل ارائه در فرودگاه كيش مي‌توان به وجود بانك، رستوران، صرافي، مراكز خدمات توريستي، آژانس مسافرتي، مركز خدمات پستي، خدمات تشريفات فرودگاهي، فروشگاه، اورژانس، بخش امانات و .... اشاره كرد كه شرح مختصر آن در ادامه آمده است.
خدمات ويژه پاويون فرودگاه (CIP)
خدمات پاويون فرودگاه بين‌المللي کيش از لحظه فرود هواپيما آغاز مي‌شود. مسافران با خودروهاي لوکس اختصاصي به سالن CIP هدايت مي‌شوند. طراحي زيبا و منحصر به فرد اين سالن، فضاي آرام و دلپذيري فراهم آورده است تا مسافران فارغ از هياهوي سالن اصلي فرودگاه بتوانند به استراحت بپردازند، از سيستم اينترنت بي‌سيم بهره‌مند گردند، تلويزيون تماشا کنند، به مطبوعات دسترسي پيدا کنند و از موسيقي لذت ببرند. مسافران و استقبال‌کنندگان در اين سالن پذيرايي مي‌شوند در حاليکه امور گمرکي، گذرنامه‌اي و دريافت بار آنها به سرعت در حال انجام است.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي CIP: 317
دسترسي به اينترنت
در فرودگاه كيش اينترنت بي‌سيم به‌صورت رايگان در اختيار مسافران گرامي قرار داده مي‌شود كه از طريق سيستم‌هاي مجهز به تكنولوژي بي‌سيم نظير لپ‌تاپ و تلفن همراه قابل استفاده مي‌باشد.
دسترسي آنلاين به اطلاعات پرواز
مسافران گرامي مي‌توانند با ارسال شماره پرواز مورد نظر خود به شماره پيامك 09347680199 از آخرين وضعيت پرواز باخبر شوند.
رستوران
رستوران فرودگاه در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي واقع شده است. زمان پذيرايي اين رستوران با انجام اولين پرواز آغاز و تا پاسي از شب و انجام آخرين پرواز ادامه دارد. در اين رستوران با انواع غذاهاي با كيفيت ايراني از مسافران گرامي پذيرايي مي‌شود.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي رستوران: 354
صرافي فرودگاه
صرافي فرودگاه در ترمينال ورودي پروازهاي خارجي واقع شده است و همه روزه در دو شيفت كاري صبح و عصر آماده ارائه خدمات به مسافران مي‌باشد.
ساعات فعاليت صرافي صبح‌ها 14-9 و عصرها 22-17 مي‌باشد.
تلفن مستقيم صرافي فرودگاه: 4441831-0764
خدمات اورژانس پزشكي و بهداشتي
خدمات اورژانس پزشكي فرودگاه توسط پزشكان عمومي بيمارستان كيش در فضائي به متراژ 25مترمربع در ترمينال ورودي پروازهاي داخلي به منظور پاسخگويي به نيازهاي اورژانسي پزشکي و دارويي ايجاد به مسافران ارائه مي‌گردد. اين مرکز در تمام ساعات کارکرد فرودگاه فعال بوده و آماده انجام خدمات و مراقبت‌هاي پزشکي اورژانس به مسافران مي‌باشد.
تلفن مستقيم دفتر اورژانس فرودگاه: 4444895-0764
خدمات بانكي
شعبه بانك ملي واقع در ترمينال پروازهاي داخلي فرودگاه در دو شيفت كاري صبح و عصر آماده ارائه كليه خدمات‌ ريالي به مسافران مي‌باشد.
شنبه-چهارشنبه صبح‌ها: 13:30-7:30 عصرها: 19:30:17:30
پنجشنبه صبح‌ها: 12:30-7:30
تلفن مستقيم بانك ملي فرودگاه: 4443972-0764
پاركينگ فرودگاه
پاركينگ فرودگاه بين‌المللي كيش در مجاورت ترمينال مسافري داخلي واقع شده است و با مساحت حدود 6400 مترمربع و ظرفيت پذيرش 200 خودرو، خدمت‌رساني به مسافران را به‌صورت شبانه‌روزي انجام مي‌دهد.
خدمات بسته‌بندي بار
بخش بسته‌بندي بار در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي قرار دارد و مسافران مي‌توانند جهت دريافت خدمات بسته‌بندي به‌منظور حفظ ايمني بار خود به اين بخش مراجعه نمايند.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي بخش بسته‌بندي بار: 384
خدمات پستي
شعبه پست فرودگاه در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي قرار دارد و افراد مي‌توانند پس از طي مراحل گمركي در بخش گمرك فرودگاه و در صورت عدم وجود كالاهاي ممنوعه، نسبت به پست كردن كالاي مورد نظر خود به اقصي‌ نقاط كشور اقدام نمايند. ساعت كار اين شعبه پست از 8صبح الي 15 مي‌باشد.
هزينه‌هاي انجام خدمات پستي مطابق با قيمت مصوب در ساير نقاط كشور مي‌باشد.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي پست: 338
بخش اشياء گمشده
مسافراني كه وسايل خود را در محدوده فرودگاه گم كرده‌اند مي‌توانند جهت پيگيري دريافت اين وسايل با ارائه كارت شناسايي معتبر به بخش اشياء گمشده واقع در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي فرودگاه مراجعه نمايند.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي بخش اشياء گمشده: 388
لازم به توضيح است در خصوص اشياء گمشده و خسارت وارده به بار مسافران در طول پروازها، فرودگاه هيچگونه مسئوليتي ندارد و مسافران جهت اعلام مفقودي يا خسارت وارده، بايد به دفتر جامه‌دان شركت هواپيمايي مربوطه مراجعه نمايند.
بخش امانت بار
بخش امانت بار در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي قرار دارد و مسافران مي‌توانند كالاي خود را در صورتي كه جز كالاهاي خطرناك نباشد و اصول ايمني لازم در خصوص آن رعايت شده باشد را در اين بخش با پرداخت هزينه نگهداري نمايند. ساعت كار اين بخش از ساعت 6 صبح تا زمان انجام آخرين پرواز (بازه عملياتي فرودگاه) مي‌باشد.
تلفنخانه فرودگاه: 4443300-0764
داخلي بخش امانت بار: 367
فروشگاه‌ها
- غرفه ساعت‌فروشي واقع در ترمينال خروجي پروازهاي داخلي
- غرفه فروش صندلي ماساژور و لوازم مرتبط واقع در ترمينال خروجي
- غرفه جزيره طلائي عرضه‌كننده محصولات فرهنگي از قبيل نقشه و بروشورهاي اطلاعاتي جزيره كيش در ترمينال‌هاي ورودي و خروجي پروازهاي داخلي
- كافي‌شاپ واقع در ترمينال‌هاي خروجي داخلي و خارجي
- غرفه فروش ماهي
5-اطلاعات آماري پروازها و مسافران
آمارها نشان مي‌دهد كه ورود مسافران هوايي به كيش داراي روندي مثبت بوده و هرساله به تعداد مسافران هوايي افزوده شده است. به طور ميانگين در هر سال حدود 20 هزار پرواز داخلي و خارجي در فرودگاه كيش صورت مي‌گيرد و 2 ميليون مسافر از طريق سفرهاي هوايي به كيش تردد مي‌نمايند كه از اين تعداد 82 درصد كل سفرها و 94 درصد كل مسافران به سفرها و مسافران داخلي اختصاص دارد.
آدرس سايت فرودگاه و شماره‌هاي تماس
شماره تماس فرودگاه: 4443300-0764
شماره تماس دفتر مديريت: 4443301-0764
شماره تماس اطلاعات پرواز: 199
سامانه پیامکی اطلاعات پرواز:09347680199