ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قرنطینه کیش با شیوع کرونا نوروز 99

نوروز ۹۹ در جزیره کیش این روزها متفاوت‌تر از هر نوروز دیگری در حال سپری شدن است و بهار امسال جزیره رنگ و بوی هیچ فصل دیگری را ندارد.

بعد از بالا رفتن آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کیش و با حذف پروازها و کشتی ورودی به این جزیره و قرار گرفتن در شرایط قرنطینه، بازارها نیز تعطیل شدند و ساکنان کیش در خانه ماندن را به‌خوبی اجرا می‌کنند و این می‌تواند الگویی برای دیگر شهرها باشد. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کیش تمامی پرواز ها و مبادی دریایی کنسل شدند و تنها روزانه از مسیر تهران به کیش و شیراز و اصفهان و بندر عباس و مشهد یک پرواز آن هم در شرایط اضطراری و تنها برای موارد خاص و کیشوندان میباشد  که برای گرفتن پرواز میتوانند به سایت کیش ایر مراجعه نمایند.

خلوتی این روزهای کیش هم خوب است و هم بد، خوب اینکه بسیاری از کیشوندان در حال رعایت توصیه‌های مسئولان بهداشت کشور و حضور در قرنطینه خانگی هستند و بد هم به‌خاطر اینکه این جزیره توریستی که اقتصاد آن بر مبنای گردشگر است به جبر زمانه باید از پذیرش مسافر جلوگیری کند، آن هم در ایامی که مسافر آن و با‌التبع درآمد آن برای فعالان اقتصادی برابر با درآمد یک سال بود.

ویدئویی که در ادامه مشاهده می‌کنید خیابان‌های کیش در مناطق سیاحتی و تجاری را در فروردین ۹۹ نشان می‌دهد و این روزها به یکی از پربازدیدترین ویدئوهای فضای مجازی کیش تبدیل شده است.