ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به جز کشور میزبان، می تواند کشورهای همسایه را هم تحت تاثیر فعالیت های کلان اقتصادی قرار دهد.
وی ادامه داد: قشم و کیش با داشتن ظرفیت های مناسب، یکسان بودن شرایط آب و هوایی و نزدیکی به قطر می توانند با ایجاد زیرساخت های ورزشی برای تمرین تیم های شرکت‌کننده در این  تورنومنت‌جهانی، از مزایای اقتصادی آن بهره ببرند. 
به گفته سفیر کشورمان در قطر، علاقمندان به فوتبال و تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲بیش از یک‌ ماه در این‌ منطقه خواهند بود و قشم با داشتن ظرفیت های کم‌نظیر صنعت گردشگری می تواند با ایجاد زیرساخت های مناسب اقامتی و فعال سازی مسیر تردد دریایی با قطر سهم مهمی از اقتصاد این اتفاق مهم ورزشی بین المللی را به خود اختصاص دهد.
وی تاکید کرد باید کمیته ای به ریاست وزیر ورزش و‌ جوانان با حضور اعضای فدراسیون فوتبال، مدیران‌ عامل مناطق آزاد قشم و کیش، مقامات دو استان فارس و اصفهان، بخش کنسولی و ویزایی وزارت خارجه تشکیل شود تا با برنامه ریزی دقیق بیشترین سهم را از این فرصت استثنایی کسب کنیم. 
وی که با هدف شرکت در جلسه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در قشم به اتفاق سفرای کشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان و افغانستان و‌ رایزنان اقتصادی روسیه و اتریش به این منطقه آزاد سفر کرده است، اظهار داشت: قشم یک‌ میراث ملی و جهانی است و وزارت خارجه با ایجاد معاونت اقتصادی فرصتی را برای معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری نقاط مختلف کشورمان از جمله قشم با دعوت از سفرای خارجی برنامه ریزی کرده است.
سبحانی گفت: هدف وزارت خارجه کمک به اقتصاد کشور از مسیر سفارتخانه های خارجی است و مناطق آزاد به ویژه قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس از موقعیت مهمی در حوزه های مختلف صنعتی برای جذب سرمایه گذار برخوردار است. 
بنا به این گزارش، با حضور حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان‌منطقه آزاد قشم و معاونان این‌ مجموعه پیش از ظهر روز سه شنبه جلسه ای با هدف معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در قشم با حضور سفیر کشورمان در قطر و سفرا و رایزنان چند کشور آفریقائی، آسیایی و اروپایی در مرکز بین المللی رشد برگزار شد که مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم تمامی فرصت های سرمایه گذاری این جزیره را برای آنان تشریح کرد.